niedziela, 27 października 2013

Bytom sprzed lat - część II


Przed tygodniem zaprezentowałem na blogu kilkadziesiąt starych zdjęć i kart pocztowych Bytomia, które otrzymałem od znajomej w wersji elektronicznej.

Jak wynika z komentarzy podobały Wam się stare zdjęcia i pocztówki zaprezentowane w I poście na temat starej zabudowy Bytomia. 

  W takim razie dzisiaj zamieszam kilkadziesiąt innych, choć często podobnych ujęć sprzed prawie 100 lat. Oczywiście są i o wiele młodsze z lat 70-tych minionego stulecia.

Miłego oglądania.
6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe! Świetne byłoby zestawienie tych pocztówek ze współczesnymi zdjęciami miejsc, które są na nich pokazane... ciekawe, jak dużo się zmieniło...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety wiele obiektów już nie istnieje. ;) Szczególnie o charakterze przemysłowym. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez wątpienia, jest w tych starych pocztówkach, coś magicznego. Gdziekolwiek bym nie był, to właśnie stare pocztówki są jedną z najchętniej kupowanych przeze mnie pamiątek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrafię to zrozumieć, bo do niedawna było podobnie. W domu już nie ma gdzie trzymać wszystkiego co by się chciało przywieźć. ;)

   Usuń
 4. Nie znam Bytomia, ale widoki piękne. Lubię stare pocztówki. Te budynki mają klasę, nie widać na nich nachalnych reklam, banerów i innych straszydeł. Miło się na nie patrzy. Lubię architekturę przedwojenną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, stara architektura, która ocalała jest z klasą . Gorzej z nową, powojenna lub nowoczesna, gdzie dominuje styropian i sraczkowate kolory. ;)

   Usuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!