środa, 8 marca 2017

Miechowickie przedwiośnie


Z turystyką to trochę tak jak z fotografią. Można mieć najlepszy sprzęt i nim się chwalić, ale używać go sporadycznie lub wcale. Można planować egzotyczne wycieczki, ale skorzystać z nich raz na dziesięć lat lub rzadziej. Najlepszym aparatem jest taki, który się  ma zawsze przy sobie i w każdej chwili można się nim posłużyć, by uwiecznić niepowtarzalne chwile lub sytuacje. Nawet tym w telefonie. Natomiast dziką przyrodę i zachwycające "Dzieło Stwórcze" potrafimy dostrzec blisko domu - lub w najbliższej okolicy, pod warunkiem, że mamy szeroko otwarte oczy i serce ;) Dlatego mam mam propozycję, by się cieszyć częściej, ale z rzeczy małych i nie mniej wartościowych, choć nie okrzyczanych. 


Zapraszam na spacer do Miechowickiej Ostoi Leśnej -  bez większego nakładu czasu i  za darmo.   W tym fragmencie Lasu Bytomskiego występują malownicze doliny Rokitnickiego Potoku i jego dopływów. Niezwykłego uroku temu miejscu nadają trzy stawy, zlokalizowane na lewym dopływie Rokitnickiego Potoku oraz liczne oczka wodne, powstałe w dawnych wyrobiskach pogórniczych. Zbiorniki wodne, łąki i polany śródleśne znajdujące się na terenie zespołu przyrodniczo – krajobrazowego „Miechowicka Ostoja Leśna” stanowią siedliska wielu gatunków roślin i zwierząt, w tym także objętych ochroną gatunkową.Dla wspomnienia :) 
11 komentarzy:

 1. Piękne foty jak zawsze, ale ten opis na początku! Myślę, że powinien być mottem każdego turysty ! Brawo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już czekam na pełną wiosnę ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię oglądać nieznane, a urocze miejsca. Jednak jestem ciekawa też znanych miejsc, aby sobie wyrobić własną opinię. Wspaniałe zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze napisane. ja już od dawna cieszę się tym co mam w okolicy. To jest mój wielki świat. Piękne zdjęcia, szczególnie to pojedyncze drzewo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muchas gracias por tu visita a mi blog.
  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyznaję podobną zasadę i z małym aparatem w torebce chodzę zawsze.
  Twoje zdjęcia są przepiękne.
  Najważniejsze to łapać chwile w obiektyw.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dobrze, że wiosna zbliża się wielkimi krokami... Widać zwłaszcza na zewnątrz i w Twoich zdjęciach...! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie tam namawiać nie musisz. Bardzo lubię tam zaglądać. Mam w miarę blisko, akurat na rowerowy wypad. Ale zgadzam się z Tobą. Często szukamy daleko nie dostrzegając tego, co znajduje się całkiem blisko.
  Pozdrawiam i udanej niedzieli (ze spacerem) Ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam:) Wspaniałe zdjęcia! Ja też jestem zdania, że warto doceniać to, co jest położone najbliżej nas. A foty warto robić wszędzie, o każdej porze roku, bo przyroda i inne miejsca w malowniczym krajobrazie wyglądają zupełnie różnie wiosną i zimą, latem i jesienią - zawsze można uchwycić w obiektywie coś innego lub jakoś inaczej... Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!