sobota, 22 września 2012

Tragedia pod Tarnicą


Znaleziona turystka ze Szczecina  nie przeżyła.

Jak poinformowało PR, w  czwartek wieczorem bieżącego tygodnia do placówki Bieszczadzkiej grupy GOPR w  Ustrzykach Górnych dotarła wiadomość, że przy szlaku niebieskim w okolicy szczytu Tarnica przechodzący turyści natknęli się na nieprzytomną kobietę.
Szybko poinformowano GOPR, ale jak się potem okazało, pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej 61 - letniej Szczecinianki nie dało się uratować.
Wstępne ustalenia wskazują na wycieńczenie organizmu lub atak serca.

Nieopodal znaleziono inną wyziębioną i nieprzytomną 50 - letnią kobietę, którą ratownicy zwieźli na dół i potem karetka przewiozła do szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Stan kobiety jest trudny, gdyż w dalszym ciągu jest nieprzytomna.

GOPR ostrzega turystów przed wyruszaniem w wyższe partie gór bez należytego przygotowania ciepłej odzieży z uwagi na to, że panują trudne warunki.

W partiach szczytowych jest zimno i wieje silny, przejmujący wiatr, który może doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu i tragedia gotowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!