sobota, 7 listopada 2020

Bytom Miechowice - malownicza ostoja

 Chyba prawie każdy las ma swoją specyfikę i na swój sposób jest piękny, ale ten w Miechowicach wyróżnia się wśród innych śląskich lasów. Oprócz charakterystycznego ukształtowania terenu znajdują się w nim przeurocze stawy. Jest wyjątkowy jeszcze z innego powodu - znajdują się w nim niezwykłe drzewa.  Na krótszy spacer polecam okrążenie największego stawu, położonego w bliskim sąsiedztwie Fińskich Domków, gdzie zlokalizowanych jest aż 7 stawów mniejszych.  Miejsce to jest niezwykłe również dlatego, że jest położone blisko mojego miejsca zamieszkania i wystarczy trzy minuty, by rokoszować się przyrodą i innymi innymi cudami stwórczymi, które jako ludzie otrzymaliśmy w darze. 


Zapraszam wice do obejrzenia kilku ujęć z dzisiejszego popołudniowego spaceru.  Kiedy tutaj przychodzę, często przypomina mi się jeden z największych przebojów Piotra Szczepanika "Goniąc Kormorany", chociaż chyba dobrze kormoranów tu nie ma. Jedynie czaple siwe od czasu do czasu pomieszkują. 

Zapraszam również do innych wątków o Miechowicach i miechowickim lesie oraz stawach. 
6 komentarzy:

 1. Klimatyczne miejsce i pora. I to wszystko mam prawie na wyciągnięcie ręki, a tak rzadko tam bywam. Świetne zdjęcia, wiele osób będzie zdziwionych, gdy się dowie, gdzie były zrobione.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne miejsce na spacer poza miastem. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne miejsce, ładne światło pozwala na fajne zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, miło cię poznać, Kris.
  Te zdjęcia zachodu słońca są bardzo piękne. Zwłaszcza twoja sylwetka podczas rzucania. Moja rada jest taka, aby wydrukować zdjęcie w dużym rozmiarze, wtedy zdjęcie będzie wyświetlane w pokoju ... musi być bardzo piękne.
  Życzę miłego dnia.
  Pozdrowienia z Indonezji.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!