piątek, 11 listopada 2016

Post za pół miliona

I nie o pieniądze tu chodzi! 

Najcenniejsze jest to, czego za pieniądze kupić nie można. Prawdziwa przyjaźń, miłość, zdrowie i naprawdę szczęśliwe życie często są nawet obce tym, którzy mają namiar środków do życia. 

W Ks. Prz. 23:4,5 zawarta jest piękna i mądra sentencja:  „Nie trudź się, by zdobyć bogactwo. Zaniechaj swego własnego zrozumienia. Czy zerknąłeś na nie swymi oczami, choć jest niczym? Bo zaiste przyprawia sobie skrzydła jakby orle i odlatuje ku niebiosom”. 
Z kolei w innym miejscu powiedziane jest: "Kto kocha się w pieniądzach, pieniądzem się nie nasyci; a kto się kocha w zasobach, ten nie ma z nich pożytku. To również jest marność. 

Niestety dobra materialne mogą szybko zniknąć, o czym sam się przekonałem osobiście. Może się to stać w ciągu jednej nocy — w wyniku klęski żywiołowej, załamania rynku czy innych nieprzewidzianych zdarzeń. Poza tym nawet ci, którym udało się wiele osiągnąć pod względem materialnym, często są rozczarowani, bo "nie samym chlebem człowiek żyje". 

Od momentu, kiedy założyłem bloga "Krisowe szlaki i bezdroża" za klika miesięcy upłynie 5 lat. Na początku było raczej małe zainteresowanie prezentowaną tematyką, ale z czasem przybywało obserwatorów i czytelników. 

 Z tej okazji, że odwiedziliście mnie na tej stronce aż 500 tys. razy, pragnę Wam serdecznie podziękować za obecność oraz miłe komentarze i szczere rady. Pomimo, że nie zawsze regularnie zamieszczam posty (z różnych powodów) zawsze mogę liczyć na Wasze odwiedziny.  W dalszym ciągu będę wdzięczny za rady, podpowiedzi i pomysły, których z radością będę  oczekiwał. 

Szczególnie sobie cenie osoby, które zamieszczając swój komentarz zachęcają mnie do dalszej pracy nad blogiem. Dlatego pragnę wyróżnić min: Wkraja, Makromana, Agnieszkę F. oraz Emilkę Chańko z G + za jej otwartość i serce do ludzi, których  na ogół nie zna a chętnie im służy pomocą, pomimo tego, że sama walczy z wieloma problemami. Ja z tej pomocy też wielokrotnie skorzystałem i chętnie goszczę w tej społeczności.   

Pozwólcie, że zamieszczę dla was kilka obrazków z moich ukochanych Miechowic.Serdecznie Was pozdrawiam i życzę powodzenia !!!  

17 komentarzy:

 1. Zdjęcia i tekst eksponuje dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. 5 lat na blogu to naprawdę sporo czasu.
  Życzę Ci, żeby kolejne dni, miesiące oraz lata były dla Ciebie szczęśliwe i nigdy nie opuściła Cię blogerska pasja pisania i pokazywania piękna otaczającego nas świata na Twoich cudnych zdjęciach:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że Miechowice sa naprawdę twoje ukochane, grutuluję pięciolatki :) i oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja się cieszę, że poznałam twój blog, super, że go założyłeś i prowadzisz. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję Ci świetnego bloga, uwielbiam czytać Twoje relacje i podziwiać piękne
  zdjęcia. Bardzo dziękuję za wspólne wirtualne wędrowanie po górskich szlakach.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę kolejnych jubileuszy i pięknych - jak zwykle zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny post, piękne zdjęcia, łączy nas miłość do kraju.
  Oczywiście dzięki za wyróżnienie. I czekam na kolejne tysiące ciekawych komentarzy...

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż mam napisać, znalazłem się w gronie osób które wyróżniłeś. To miłe. Zawsze z przyjemnością tu zaglądam, bo pokazujesz bliskie mi okolice, o których do tej pory nie miałem pojęcia. Często dopiero po Twojej publikacji wsiadałem na rower, by je zobaczyć na własne oczy. Do tego pokazujesz je za pomocą świetnych zdjęć, czego przykład dałeś dzisiaj. Myślę, że niejedna osoba ze zdziwieniem dowiadywała się, że te kadry wykonano w tak bardzo zdegradowanym środowisku Górnego Śląska. Podziwiam też Twoja pasję odkrywcy, wynajdowania szczegółów o miejscach, które pokazujesz. Gratuluję Ci tak udanego bloga. Lista odwiedzin tylko potwierdza, że są osoby, które doceniają Twój wkład pracy w jego prowadzenie i chętnie tu zaglądają. Mam nadzieję, że przez co najmniej kolejne pięć lat dalej będziemy mogli czytać Twojego bloga i cieszyć się widząc piękno otaczającego nas świata na Twoich zdjęciach.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowite, że jesteś tu już 5 lat i nadal potrafisz zachęcać ludzi, inspirować, darować piękne fotografie... Życzę Ci dalszej tak długiej podróży w blogowaniu, a nawet i dłuższej! :)
  Pozdrawiam ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Serdecznie gratuluję jubileuszu dobrze jest wędrować po ściezkach blogowych oraz przyjaźniach wirtualnych

  OdpowiedzUsuń
 11. Również i ja spieszę z gratulacjami ! Bywam tu od niedawna, bo może od około roku, ale z pewnością zostanę tak długo jak blog będzie istniał, czego szanownemu "Jubilatowi" szczerze życzę, tzn. aby istniał jak najdłużej ! PS Przyznam, że w tym roku byłem 1szy raz w Bytomiu, ale dzięki temu blogowi, bywam tam i w okolicach wirtualnie częściej!

  OdpowiedzUsuń
 12. Pół miliona to solidna liczba, dopiero teraz zauważyłem, że tyle stuknęło ;) Co za feta będzie przy milionie? :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Niech nadal blogowanie będzie dla Ciebie radością:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratulacje!
  Lubię do Ciebie zaglądać, choć nie zawsze coś napiszę ;)
  Zdjęcia zawsze piękne!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!