sobota, 16 października 2021

Bytom Miechowice - Miechowickie pejzaże

 Piękno tego świata polega na tym, że codziennie jest od inny. W odniesieniu do przyrody szczególnie to widać. Codziennie pojawiają się inne kwitnące rośliny, z kolei inne szybko przekwitając wywołują wrażenie tęsknoty za pięknem, które przemija. Dlatego właśnie staram się dostrzegać coś cennego w tym co na co dzień staje się powszechne, niedoceniane i pogardzane przez innych. Takim niedocenianym regionem jest Śląsk. A szczególnie GOP - a w tym Bytom. Jednak poprzednia propaganda systemu i brak wrażliwości na piękno uczyniły smutny obraz tego regionu, acz nie słusznie. Gdy się bliżej przyjrzeć tutejszym zakątkom, szybko można zmienić zdanie. A ileż piękna tu drzemie w ukrytych leśnych uroczyskach. 


Przekonajcie się sami! 

Zapraszam do wirtualnej wycieczki po zakątku Miechowic, gdzie na skraju lasu toczy się całkiem inne życie.


Staw Górnik 
Polecam także inne posty: Miechowickie stawy


7 komentarzy:

 1. Piękne, ciepłe jesienne zdjęcia. Dopisała Ci i pogoda i pora dnia z czego bardzo umiejętnie skorzystałeś. Pozdrawiam serdecznie, miłego tygodnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i również pozdrawiam. Niestety szybko ta piękna kolorowa jesień przemija.
   Pozdrawiam również

   Usuń
 2. Tak, tuż przed samym zachodem słońca, kiedy zmieniały się kolory w krótkim czasie. Pozdrawiam również i dziękuje za odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mały domek nad jeziorem w otoczeniu lasu :) Coś cudownego , piękna spokojna okolica

  OdpowiedzUsuń
 4. Śląsk nie zawsze jest obiektywnie pokazywany, ale niwątpliwie ciekawy i nieodkryty
  Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!