sobota, 26 grudnia 2015

Miechowice - po spokój do lasu i nad stawy

Chyba jak każde miasto lub nawet dzielnica danego miasta mają swoje problemy i sposoby ich rozwiązywania. Niemniej, oprócz problemów peryferyjnych dzielnic  istnieją także atuty takiego położenia. 
Dla Miechowic niewątpliwą atrakcją jest "Las Miechowicki", poprzez który poprowadzono kilka late temu ścieżki spacerowe i wytyczono szlak dydaktyczny, o czym już na blogu wspominałem. Kolejnym magnesem co przyciąga tu ludzi - to kompleks stawów, którym opiekuje się 'Stowarzyszenie Wędkarskie Górnik Miechowice'. Co prawda w tej chwili tuż obok jest również staw prywatny, a nawet dwa. Może troszkę traci na swej dzikości, ale jest w twej chwili bardziej dostępny z racji utwardzonej drogi. 
Zapraszam na krótki spacer w sąsiedztwo stawów miechowickich. Tak czy inaczej sami mieszkańcy, a nawet przyjeżdżający tu goście chętnie nad stawy wędrują, gdyż miejsce sympatyczne i ciche - przynajmniej teraz. Z wiosna gdy nastaną ptasie gody zapewne będzie hałaśliwie i głośno :)    

To był wczorajszy zimowy spacer, który bardziej wygląda jesiennie niż zimowo.  Jednak było warto. Zapraszam także do innych postów podkreślających uroki tutejszej przyrody. Bytom - miechowickie uroczyskaMiechowickie stawyBytom Miechowice - obrazy wodą i słońcem malowane

11 komentarzy:

 1. Bardzo ładne miejsce do spacerów i z pewnością wczoraj się zrelaksowałaś spacerując tam. Ciekawe jesienne, nie zimowe, zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Święta, a tu jesień zamiast zimy. Staw bajeczny, zdjęcia cudowne. Najbardziej urzekł mnie łabądek - jak zawsze. Są one tak piękne! Pozdrawiam i zachęcam do udziału w plebiscycie na Podróż Roku na moim blogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle mnie zachwycają Twoje zdjęcia. Zazdroszczę Ci dostępu do natury, którą tu pokazujesz o różnych porach roku. Najbardziej podoba mi się zdjęcie z pieńkami i ich odbicia w wodzie. Jak widać, nawet bezśnieżna zima może mieć swój urok.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aura dopisuje, ładne miejsce na poobiedni spacer. Myślę, że każdy znajdzie w swojej okolicy miejsce, które pozwala na chwile relaksu i kontaktu z naturą, nawet w dużych miastach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia, lubię je!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia, chciałoby się pospacerować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki surowy krajobraz też ma swój urok, jest poprostu inny, trochę nostalgiczny. Podobają mi się nietypowe ujęcia, a łabędź jest ładnym akcentem, dla tego wydawałoby się sennego miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne zdjęcia pełne uroku ,dzisiaj u Nas ośmiostopniowy mroz i szron w koło serdecznie pozdrawiam
  Życzenia


  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie połączenie wody z zielenią, czy to w postaci drzew czy też innej roślinności - jest przykładem harmonii jaka panuje w przyrodzie. Jeśli gdzieś w tle dochodzą do tego jeszcze góry, czy może być coś piękniejszego?
  Mogę wtedy spacerować godzinami i podziwiać przedstawione przez Ciebie łabędzie.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ tam pięknie. Nie potrafię oderwać oczu od twoich wspaniałych zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
 11. Pan fotografuje na wszelkie możliwe sposoby lasy bytomskie :) A jak widać jest co.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!