poniedziałek, 20 marca 2023

Miechowice - leśne osobliwości

 Bytom, a szczególnie dzielnica Miechowice, to nie tylko tereny przemysłowe i pozostałości po zrujnowanych fabrykach lub kopalniach, ale  też piękna i dzika przyroda.  Co prawda w dużej mierze zmieniona ręką człowieka, jednak stanowi w chwili obecnej wspaniałe miejsca do wypoczynku lub rekreacji. Jedni łowią ryby, zaś inni wyruszają na spacery wokół leśnych zbiorników wodnych, które są zamieszkałe przez rozliczne gatunki ptactwa. 
Z kolei w leśnych ostępach możemy się natknąć na dziki, sarny lub rzadkie gatunki roślin, stanowiące o wartości Miechowickiej Ostoi Leśnej. Kolejną osobliwościa Miechowic, jest kompleks stawów ,,Górnika Miechowice". Stawy leżą na terenie Lasów Państwowych i są dzierżawione przez Stowarzyszenie Wędkarskie Górnik Miechowice. Niektóre ze stawów dzierżawione są przez osoby prywatne. 
Rybaczówka 
Niestety część buków idzie pod topór Jeśli szukasz bardziej alternatywnych propozycji, polecam żółty szlak turystyczny im. Zygmunta Kleszczyńskiego, który zaczyna się obok byłego przystanku kolejowego Bytom Północ. Przebiega on przez ciekawe tereny leśne i doprowadza do centrum przesiadkowego w Rokitnicy. Tuż przy szlaku możemy zobaczyć ciekawe drzewa uznane za pomniki przyrody oraz ciekawą architekturę dworu Tieshowitz. Wczesniej szlak kończył się w Zabrzu-Grzybowicach. 

Polecam: Zabrze - Rokitnica: Dworek starosty bytomskiego3 komentarze:

 1. Och jak tam pięknie. Cudowne są Twoje zdjęcia.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo i pozdrawiam serdecznie :) Czasami się tęskni za tym, co daleko, natomiast w międzyczasie trzeba się cieszyć tym co sie ma pod nosem ;)

   Usuń
 2. Warto dostrzec to co blisko. Lasy i wodne obiekty w nim gdzie można spotkać ptaki to mój ulubiony teren penetracji. Nawet brak słońca nie jest przeszkodą dla zdjęć i spacerów. Na Twoich zdjęciach słońce robi cuda.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!