czwartek, 7 grudnia 2023

Bytom Miechowice - zima w Miechowickiej Ostoi Leśnej w klimacie B&W

 Miechowicka Ostoja Leśna, to zespół przyrodniczo-krajobrazowy o powierzchni 305,60 ha, utworzony w 2012 roku i stanowi fragment Lasów Bytomskich. Znajduje się w Bytomiu - Miechowicach i składa się z wielogatunkowych lasów mieszanych, porastających okolice Miechowic na Wyżynie Śląskiej.Droga Ronota  Polecam, aby  zwrócić uwagę na 150-letniego dęba szypułkowego, który rośnie na polanie przy Drodze Ronota w Miechowickiej Ostoi Leśnej. I jest on chyba najczęściej fotografowanym drzewem w okolicy ;) 


Dąb, który liczy sobie ok. 150 lat 

Wielokrotnie już podkreślałem wyjątkowość tego miejsca w różnych postach. Nigdy jednak nie było wpisu opatrzonego zdjęciami w klimacie monochromatycznym. A zatem zapraszam do krótkiej wycieczki po MOL. 


Droga Ronota (Leśnictwo)Leśniczówka (była) 

Na szlaku 
Kultowy świerk serbski 
Nad Różanym stawem Nad Różanym stawem 
Zapadane śniegiem źródło Mina 


Leśne uroczyska 
Kamienna Ławka Różana z 1888 r. "Rosen Bank 1888"

Staw boczny w Dolinie  Trzech Stawów


Nad Ropuszym Stawem 
Z uwagi na bliskość i wyjątkowość tego miejsca, warto nawet w zimowy i pochmurny dzień zaplanować sobie spacer, gdzie można znaleźć okazję do regeneracji skołatanych nerwów :)    

Odsyłam do jednego z opisów wspomnianego zakątka zlokalizowanego w sercu "Czornego Śląska" 

6 komentarzy:

 1. Oj przysypało Was, podobnie jak w Karkonoszach. Bardzo lubię obserwować drzewa w takiej zimowej aurze. Wtedy wyraźnie widać ich pokrój, potęgę konarów. A fotografie czarno-białe są najciekawsze. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Lubię takie klimaty leśno-bagienne. Natomiast, kiedyś robiło się zdjęcia głównie czarno-białe, dlatego taka myśl mnie naszła. Poza tym nie było odpowiedniego światła na kolor ;)
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Miechowicka Ostoja Leśna tym razem w zimowej szacie pięknie się prezentuje. Świetny pomysł ze zdjęciami czarno- białymi gdy niema odpowiedniego światła na kolor. Muszę się przyznać, że jakoś na to nie wpadłam.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście w bure i ponure dni jakoś to chyba inaczej ;) Pozdrawiam również :)

   Usuń
 3. Witaj Kris. Bardzo mi się spodobała ta relacja. Elegancka sceneria, iście baśniowa jak ostatnio na Klimczoku. Lubię jak drzewa pokryte są białą pieżyną szczególnie choinki. Ciekawy rejon. Kiedyś muszę i tam się wybrać.

  Pozdrawiam serdecznie i witam w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Taka sceneria rzeczywiście jest bardzo przyjemna :) Pozdrawiam i życzę udanych wycieczek i dobrych kadrów :)

   Usuń

Bardzo miło mi, że gościłeś na moim blogu.!
Za pozostawiony komentarz z góry dziękuję i postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Komentarze anonimowe będą moderowane tylko pod warunkiem, że będą opatrzone imieniem lub pseudonimem (nickiem).
Serdecznie pozdrawiam !!!